muneebak910 muneebak910
  • 03-01-2024
  • Mathematics
contestada

Ski jackets REI pays $330.30 for a 6-person tent and the markup is 45% of cost . Find the markup

Respuesta :

jaylnels1192 jaylnels1192
  • 03-01-2024

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the least u could do is answer my question. explain how gaming today is a perfect example of a globalized world (globalization).
Emelina spent the day at the mall. First, she bought six violas for $35 each. Later, she bought four hats for $80 each. After that, she found a ten dollar bill.
What type of reaction feels cold to the touch? A. Endothermic, because energy is being released into the surroundings B. Endothermic, because energy is being ab
Write a unit rate for the situation. 228 students in 12 classes
3. At an ice cream parlor, ice cream cones cost $2.00 and sundaes cost $3.50. One day, the receipts for 114 cones and sundaes total $301.50. How many cones and
The main reason I would NOT have supported the 1787 U.S. Constitution Is?
Kaya rented a limousine. There was a one-time charge of $100 dollars, plus an hourly rate of $45. Her total cost for the night was $347.50. How many hours did K
Find the missing side angles.
The ice chest can hold 18 pieces of fruit or vegetables. For their first drink, Alyse and Haley want the probability of picking a carrot to be about 40%. How ma
Hans from “Eyewitness to History: Children of War” was not Jewish, but the children mentioned in “Children in the Shadows“ were Jewish. How were Hans’s and the