Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hello! :D can someone help me solve this system of equations in the picture
pls answer I will give brainliest
If a child engages you in a power struggle, it is best to try to get the child to stop. True False
What is the solution to the linear equation? 8-10-28+7=8+d-10-36 0 d=-5 O d=1 0 d=5 Mark this and retur Save and Exit Next Submit
Rewrite, using the distributive property (Algebra 1)
Is the scientific study of behavior and mental processes.
9. Solve for x: Please explain
Learning is a process by which experience results in.
write Six times a number w is at least -24​ as an inequality
Are the equations 4-5x=24 and 5x=20 equivalent?​