Cheychelel Cheychelel
  • 15-05-2017
  • Business
contestada

Suppose each good costs $5 per unit and Megan holds $40. What is the real value of the money she holds?

Respuesta :

akbaba1424
akbaba1424 akbaba1424
  • 15-05-2017
I would guess $8, since 40/5=8. But I'm not 100% sure.
Answer Link

Otras preguntas

twelve is sixteen less than four times a number
Use the following words to write your own poem for your school'S POENTRY COMPETITION--bed-red-head-said-fed--see-bee-free-tea-agree--ship-lip-slip-equip-skip--e
Explain why volcanoes are common in the Ring of Fire.
twelve is sixteen less than four times a number
An author is having a book signing at a store. He agrees to give 5% of his profit to literacy programs and 15% of his profit to his manager. If he makes a profi
Evaluate the expression (11/7)(5/3)(3/1)
How to solve this problem .         0.3 [1.57 – (0.6)²]
An author is having a book signing at a store. He agrees to give 5% of his profit to literacy programs and 15% of his profit to his manager. If he makes a profi
what is: A student is raising money for cancer research. A local business agrees to donate an additional 25% of what the student raises, while a local politicia
Carmen listed the multiples of 6 as 1,2,3, and 6. Is she correct? Explain why or why not.