Seudónimo
Seudónimo
12-05-2017
Mathematics
contestada
three times the cost is $24
Respuesta :
Аноним
Аноним
12-05-2017
8 because 24 divided by 3 is eight
Answer Link
FLORC
FLORC
12-05-2017
3x=24
To find the cost divide 24 by 3
X= $8
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
hyphen notation of the three isotopes of hydrogen
For what x value will f(4x)=2?
Una gota de agua de 0,065 g contiene 2,174 . 10^21 moléculas.¿cuántas moléculas habrá en un vaso que contiene 200g de agua? ¿Cuál será la masa de un depósito q
On day 2 , Raj makes 70 more bagels than on day 1. What is the opportunity cost of producing 70 more bagels
what is the interquartile range of this set of data 5, 5, 6, 7, 9, 11, 14, 17, 21, 23
How can you divide the pitchers into equal groups? Is there more than one way? Use your results to describe the entire collection of pitchers.
What should you look for in internet research sources? a. Reliability c. Authority b. Accuracy d. All of the Above.
which question correctly completes this conversation? Claire: __ Joëlle: Je fais du 42 Combien pèses-tu? Quelle taille de chemise fais-tu? Combien mesures-tu? Q
Which of these statements best describes georgia at the start of the revolutionary war?A)loyalists outnumbered patriots.B)georgia refused to join the war.C)atla
If a tree does not fall in the woods does it make a sound?