Seudónimo
Seudónimo
04-05-2017
Mathematics
contestada
$56 for 25gal unit rate
Respuesta :
OodleDoodle
OodleDoodle
04-05-2017
0.45 gallons per dollar would be the answer. Hope this helps! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
Rewrite with only sin x and cos x. cos 2x - sin x Select one: a. cos2x - sin2x - sin x b. cos2x - sin3x c. cos2x + sin2x + sin x d. cos2x - 3 sin x
Neither of the older children could tell Grandma where _______ hid the presents. What pronoun goes in the blank? A. they B. her C. we D. he or she
"My sister is a peach" is a metaphor. True False
which process does not release energy from glucose?
Six cakes cost £2.40 how much does 10 cost
Which of the following ratios are equivalent to 6:8? 36/40 9:12 12 to 16 15/20 24:36 16 to 24
Earth's atmosphere traps energy from the sun, which causes meteors to burn up. allows ozone to form easily. allows solar radiation to penetrate to the surfa
Round the answer to the nearest cent. A 30% discount on $47.50 is $
Which shows 522 − 482 being evaluated using the difference of perfect squares method? 522 − 482 = (2704 + 2304)(2704 − 2304) = 2,003,200 522 − 482 = (52 + 48)(5
when the supreme court says a law is unconstitutional, it is A. excercising its check on the power of the legislatura B. overstepping its authority C. depriving