Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

An electrolyte solution has an average current density of 111 ampere per square decimeter \left( \dfrac{\text{A}}{\text{dm}^2}\right)( dm 2 A ​ )left paren
A equation for (7,2) and (2,12)
Solve the system of equations using the substitution method. y=−1+3/8x 2x−5y=6 Enter your answer in the boxes. ( , )
(x + f) + 2 = j Solve for x I really need help please!!
What is the main purpose of the following sentence? Blood is also a tissue of the human body. to persuade to entertain to settle to inform
Which of the following statements is true? Question 1 options: Nonmetals lose electrons to become cations. Metals gain electrons to become cations. Metals lose
what is the product of -11 7/11 and -12 3/8
The pizza shop offers a 15 percent discount for veterans and senior citizens. An employee uses the calculations shown to figure out how to charge a senior citiz
There is evidence that the Phoenicians may have sailed where?
please help me! thank you so much