jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

Why was trade helpful for early people?
need help with questions 5-20.
3√7×2√3×2√21simplify​
Select all of the fractions that are equivalent to –23 –2 3 .
Order the following values from least to greatest: 1/8, 1.125, and 2/5%.Explain how you arrived at your answer.
Read the text, and then write in Spanish. You are working over the summer in Spain for a real estate agency, and you need to write a short description for a hou
Binayak began business by placing rs600000 into a business
1. Why are people considered a resource?plz plz plz plz plz plz iska answer bata do Plz plz ​
Which option is an element? A. water B.Sodum cloride C.oxygen.D air
Help please?!?!?!??!