olivev03yopeeps olivev03yopeeps
  • 13-03-2015
  • Mathematics
contestada

Find the cost of 750g at 48p per kg

Respuesta :

shindosaulong
shindosaulong shindosaulong
  • 13-03-2015
there are 1000g in a kg.
That means 750 grams is only .75 of a kg.
.75x48=36
It is 36p
Answer Link

Otras preguntas

If there is little demand for a product, the price for that product will A. Be higher B.stay the same C.be lower
Solve 2(5x-5)=40 High School Mathematics
Mi nombre es Juana y trabajo en mi oficina desde las ocho de la mañana a las cinco de la tarde con una calculadora. También uso una computadora. Me gusta mucho
Find x. 4 ft 2.4 ft х x = ft
Why are the judges so resistant when given evidence that there might not have been witchcraft in the town? 1 point
I need help with this.
The average number of students attending middle school in New York 8x10^2 How many times greater is the overall number of K-12 students compared to the average
i need this to be solved asap pls help
Is a negative number greater than a whole number?
7th grade math help me plzzzzz