navarrok186 navarrok186
  • 15-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit Price if 4 pounds of f fruits cost $6.48

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-04-2017
6.48 / 4 = 1.62 per lb
Answer Link

Otras preguntas

Structures of compounds people use every day are shown. From which group of unsaturated hydrocarbons is each derived? 2 carbons are double bonded together, with
What is the exact yield to maturity for the following $1,000 semi-annual bond, with 10 years to maturity, 6 percent coupon rate, current price is $950.
QUESTION 19 What office did Sergei Witte hold that allowed him to encourage industria O a. Head of the army O b. Patriarch of the Russian Orthodox church c. Hei
X-gal is included in the growth medium on which cells transformed with bacterial plasmids are grown. The reason x-gal is included is to _______.
X is 30% of Y and Y is 45% of 600. What is the value of X?
Based on your experience, reflect on occasions where you or someone you know were labeled by people in authority, such as a teacher, police officer, parent, or
SOMEONE PLS HELPP ASAP
Solve the radical equation. what is the extraneous solution to the radical equation? the solution -1 is an extraneous solution. both -1 and -6 are true solution
Lee el texto y escoge la mejor respuesta. Read the text and select the best answer. La ciudad suiza de Zürich acogerá a partir de este sábado el Cybathlon, los
Express each fraction as a decimal:- 2 4/100