HayyyyitsKayyyyy HayyyyitsKayyyyy
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.85 per pound. What equation is used to find c, the total cost of p pounds of bananas? A)C=0.85p B) C= p + 0.85 C) 0.85 = p or D) 0.85 + C = P

Bananas cost 085 per pound What equation is used to find c the total cost of p pounds of bananas AC085p B C p 085 C 085 p or D 085 C P class=

Respuesta :

summer17812
summer17812 summer17812
  • 12-04-2017
the answer to your question is a)C=0.85p
Answer Link
kelle1205
kelle1205 kelle1205
  • 12-04-2017
The answer is option A 
Answer Link

Otras preguntas

how do you graph y=x-2?
A user doesn't want a website to know which of the website's webpages they visit. which action(s) can the user take to prevent the website from recording their
how do you graph y=x-2?
Which elements are contributing causes of poverty in india? check all that apply. civil war rapidly increasing population reliance on subsistence farming lack o
who wants to do truth and. d​
Brianna has a sheet of paper that is 4 feet long. she cuts the length of paper into halves and then cuts the 1 length of each of these pieces into sixths. 2 how
A(n) _____ is one of the 46 molecules of DNA (in 23 pairs) that virtually every cell of the human body contains and that, together, contain all the genes. Group
Amy is going to spend what she saves from her rent budget and entertainment. How much will she have for entertainment each month?
41. a cell phone company offers 6 different voice packages and 8 different data packages. of those, 3 packages include both voice and data. how many ways are th
physical geography, also known as