jr021 jr021
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

Joslyn wants to buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencils for &6.00. How much money does she need

Respuesta :

Figs23
Figs23 Figs23
  • 12-04-2017
$54 is your answer

You multiply $12.00 by 4 packs of pens and then add $6.00 for the pencils.
Answer Link

Otras preguntas

Tim has developed a money saving strategy that uses the formula S=450+100r. a. Give a possible interpretation of Tim's strategy. b. What do the slope and S-inte
Write 4/5, 1/5, and 3/8 as decimals. Round them to the thousandths place.
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
how might William Pitt defend the decision to tax the colonies to pay for the war
Which of the following is not part of the structure of a comet? A. Nucleus B. Dust tail C. Head D. Coma
A SPORTING GOODS COMPANY CAN SHIP 6 FOOTBALLS IN EACH CARTON. HOW MANY CARTONS ARE NEEDED TO SHIP 75 FOOTBALLS
equation for the points (3,8) (2,6) on slope
Which of the following statements is true? Question 19 options: Carbohydrates contain more energy that lipids because their bonds release more energy when broke
what is 10 times as much as 0.1
which word requires a spelling change before adding the sufix -er a fast b merry c smart d buy