Seudónimo Seudónimo
  • 11-04-2017
  • Mathematics
contestada

Camille bought 3 pounds of nuts for 10.35. What is the unit price per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-04-2017
3.45. All you have to do is divide 10.35 by 3.
Answer Link
Hanner012
Hanner012 Hanner012
  • 11-04-2017
10.35/3=3.45 3.45 is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Taxpayers are allowed to deduct all ordinary and necessary expenses incurred in connection with determining their tax obligations imposed by federal authorities
This scientist came up with the idea that the earth revolved around the sun. Newton Copernicus Galileo Kepler
describe how the relative age of a rock layer is different from the actual age of the rock layer
When it comes to weight lost faster if better ,true or false
GOVERMENT Two reasons why voting in the Democratic People's Republic of Korea, or North Korea, is not repr
please help me thanks :))
Hal’s Sporting goods had a 1 day sale. The original price of a mountain bike was 325. On salthe it was 276.25. What is the percent decrease for this sale?
Michel is building an in-ground swimming pool. it has a length of 16 feet, a width of 10 feet, and a depth of 8 feet. How many cubic feet of water will the pool
angle 0 is in quadrant 1 with sin0 = 2/5. Use the Pythagorean identity, sin^2 0 + cos^2 0 = 1, to calculate the value of cos0 as a radical.
hey can you please help me posted picture of question