Seudónimo Seudónimo
  • 11-04-2017
  • Mathematics
contestada

help me please: The cost of 4 tacos is $ 6.00 at the food cart. What woul be the cost of 10 tacos at the food cart?

Respuesta :

Vallie
Vallie Vallie
  • 11-04-2017
so divide 4 into 6 to find out what one taco is. Times that by 10. $15 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Debbie cut a cord into sixths . She used five of the to make necklaces . She used equal lengths of the remaining cord for each of four bracelets. What fraction
Let “x” be the number of apples in a barrel. Which of the following is the expression that represents one less than twice the number of apples in the barrel?
Jill purchased fruit juice boxes for a party . She purchased 1 case of 44 boxes and several packs containing 4 boxes each.Let p represent the number of 4-box pa
what happens at a hot spot?
Which one of the following sentences contains two ideas joined by a connecting word? A. Sally lives with her parents, although she could afford her own a
Work out 3\5 of 7? Working out will help too, thanks:)
On June 8,1999, the national debt of the U.s.a was about $5,608,000,000,000.the population of the United states at the time was about 273,000,000.Suppose the na
Which one of the following reactions occurs in the cristae of the mitochondria? A. The citric acid cycle B. The electron transport chain C. The prep reaction
What's times what equals 116??
A number is doubled and then increased by seven. The result is ninety three. What is the origonal number