Seudónimo Seudónimo
  • 11-04-2017
  • Mathematics
contestada

You buy dog biscuits at the bulk rate price of S2.25 per pound. The scale shows the weight of 25 biscuits. Find the cost of 40 biscuits. Explain how you found your answer.

Respuesta :

shannonrene5
shannonrene5 shannonrene5
  • 11-04-2017
89.6
2.24 times 40 equals eighty nine point six

Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-04-2017
2.25*40 = 90
The Answer is 90
Answer Link

Otras preguntas

6. When I think about reading and writing how do I honestly feel?
Select the noun clause in each sentence. 1.Whatever you do make sure you're home on time. 2.Janice couldn't decide what she should major in at college.
Lipids can help plants by creating structures like woody stems and leaves?
La chispa de un relámpago artificial de 10.0 MV libera una energia de 0.125 MW .s ¿Cuántos coulombs de carga fluyen?
Please answer me this question fast Stay Safe,Stay Healthy and Stay Happy ​
Do you know this it is for social studies
give any two reasons that hydrogen is kept in group 1 in Modern Periodic Table​
Question 6 of 10 What was true about African Americans during the war?
x + 3x + 6 Can someone help me
GCF of 2ab^2-4b I don't know how to solve this problem