nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Glycerol and _____ diffuse easily into intestinal cells, which release them into capillaries without further processing.
How do you find whether your system is 32 bit or 64 bit?
Examine the equation. HF + KOH → H2O + KF What process is shown in the chemical equation? 1.base dissociation 2.hydronium formation 3.neutralization 4.acid diss
How many moles of isooctane must be burned to produce 100 kJ of heat under standard state condaitions?
Using the Bohr model, find the wavelength in nanometers of the radiation emitted by a hydrogen atom, when it makes a transition from the n = 9 state to the n =
Inflation is defined as a. a period of rising productivity in the economy. b. a period of rising income in the economy. c. an increase in the overall level of o
how much interest is earned on a principal of 646 invested at an interest rate of 5 for two years
By definition, an organization is considered _____ because it is made up of two or more people. a. goal-directed b. efficient c. a social entity d. effective e.
Please answer this correctly
3/11a-1=7/11a+9 what’s a??