fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

What was uncle tom cabin and what effect did it have on the nation?
I need all the answers
Molecules that are not able to independently diffuse across a membrane may still move down their concentration gradient by
Fifty-one more than a number is -12
Is 12h+6k equivalent to 3(4h+2k)?
why is the law gravity an example of universal law
PLEASE HELP!!! I ONLY HAVE 20 minutes LEFt I LOVE U FOREVER Which statements describe the importance of the nitrogen cycle to living things? Check all that app
When lithium nitride, li3n(s), is treated with water, h2o(l), ammonia, nh3(g), is produced. Predict the formula of the gas produced when sodium phosphide, na3p(
How does Perugino use the people in the background to create a sense of distance?
Which type of mirror always has an image that is smaller than the object?