error2
error2
04-04-2017
Mathematics
contestada
I need help on this question!
Respuesta :
bfelson
bfelson
04-04-2017
The answer is B
we can find this by dividing the cost of w=2 by two.
since 13/2=6.50, we know that with each increase of 1 for w, there is an increase of 6.50 for c.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
Molly bought ten fancy pens for a total of $60. How much did each pen cost
Organs, such as the stomach and the small and large intestines, are lined with smooth muscle tissue. These organs, due to the muscular contractions of their wa
what did the Colonials do after they were told about the Proclamation of 1763
Our freedom began at the end of the Civil War. That was thirty years ago. We started with a few quilts, pumpkins and chickens. Today we make new tools for farm
ou are analyzing the performance technique of a swimmer to see what improvements can be made to help the performer swim faster using the movement analysis model
You need at least 60$ to buy a new video game you have saved 25$ which inequality models how much more you must save
Your best friend is an identical twin. The other twin has been sick with a variety of illnesses most of their lives. Several times, the other twin has been so i
What average mechanical power (in W) must a 64.5 kg mountain climber generate to climb to the summit of a hill of height 285 m in 49.0 min? Note: Due to ineffic
Starting at age 50, a woman puts $1600 at the end of each quarter into a retirement account that pays 7% interest compounded quarterly. When she reaches age
Which of the following is an approach to location analysis that includes both qualitative and quantitative considerations? a. locational cost-volumeb. factor ra