Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Can I know what is a consonant blend?? Pleasssssss
Ms. Green's biology students were studying cellular respiration. Using baking yeast to test the rate of fermentation, student groups mixed yeast with different
In the inequality, what are all the possible values of x? 2 − 3(2x + 1) < 6x(2 − 4) A) x ≥ 1 6 B) x ≤ 1 6 C) x ≥ − 1 6 D) x ≤ − 1 6
The_were fierece warrios whose supeior military ability was a key to their success
At an auto repair shop, 14 of the 56 cars received oil changes, What percent of the cars received oil changes?
Why didn’t the united states fully investigate the u.S.S. Maine explosion before going to war with spain?
I need help please :)!
emma borrowed 81.60 from her sister .she determines that she can pay her back in six months worth of allowance . what effect will be Emma's repayment have on he
IF YOU READ DON QUIXOTE Why is Aldonza Lorenzo whom Don Quixote calls dulcinea del toboso imporant to him A. She is his wife B. She is his lady C. She is his
Which of the following statements is true about the scientific process? The hypothesis is always supported in the end. You can change the hypothesis if