naAlybeateanain naAlybeateanain
  • 13-03-2017
  • Mathematics
contestada

Marcus bought apples that cost $0.45 per pound he paid $1.35 for the apples how many pounds of apples did he buy

Respuesta :

animereagan13 animereagan13
  • 14-03-2017
He bought 3 pounds of apples. Divide 1.35 by 0.45 

Answer Link

Otras preguntas

A rectangle has an area of 616 m² and a width of 22m. What is its length?
You and your friend want to find the proportion of yellow candies in a candy machine. You take a sample of 30 candies. Your sample proportion of yellow candies
__________ were peasants who worked land for a lord in medieval Europe. a. Vassals b. Serfs c. Fiefs d. Knights
6. Which of the following statements is true about an effective compliance program? They address both unlawful and unethical conduct. They require only manageme
what is 9.1042 in expanded form
Question 1 Chapter 4 [female] Dis, Raphaël, quels sont tes projets pour le week-end prochain? [male] Vendredi après-midi, je pars avec mon père, ma mère et mon
Solve for h. H+6/4= 5
Friction causes wastage of energy and hence increases fuel consumption. Suggest different ways to reduce friction and promote responsible consumption of fuel an
When cells are damaged, they release proteins called ____ ?
I need help ASAP!!!Only people that know the answer is right thanks