bekah27
bekah27 bekah27
  • 12-03-2017
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent 2 dollars for 3 cookies. How much per cookie?

Respuesta :

nicolex nicolex
  • 12-03-2017
$1.50 per cookie. 

To get this answer, divide 3 by 2.

Answer Link

Otras preguntas

How has the Roaring Twenties been portrayed in modern media? ​ PLZ HELPPP
PLEASE ANWSER BOTH Q#3 22
Identify the sentence core that is left when you remove all the prepositional phrases in this sentence. In the morning we looked throughout the house for our ca
PLEASE HELP ME FOR MY ESSAY Is it dangerous for a person or society to have too much knowledge?
What are two features of the relationship between parliament and the courts, using examples
What is the acceleration of an object that is initially moving at 10.5 m/s and is moving at 13.5 m/s after 2 seconds
Gianna just started a running plan where she runs 20 miles the first week and then increases the number of miles she runs by 5% each week. If she keeps up this
Deb started downloading a movie on her phone, but lost connection after 69 MB had downloaded. She finished downloading at home at a speed of 94 MB per second. L
can you plz help me i will appreciate
Sa Tagalog:4. Han ggang kailan dapat ipaglaban ang pag-ibig? Pangatuwiranan.(Romeo at Juliet)​In English:How long must love be fought? Reasoning. (Romeo and Jul