cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Describe the process of enzyme-substrate complex formation.
A car dealership analyzing whether it will loan money to William to buy a new car finds that his credit score is in the "very good” range. Which statement best
find the value of 9v+4 given that -2v-6=2
a business plan should be rewritten every three to five years true false
Quartz is quite resistant to weathering and is an important component of sands in riverbeds and on beaches. true or false
According to the MyPyramid plan, which foods should be the smallest portion of a teen’s diet?
Pre calculus question how to solve by using sigma notation or summation notation?
What was the name given to the loose organization of people dedicated to helping escaped slaves get to free territory? A. The Abolitionist Association
Yochanan walked from home to the bus stop at an average speed of 5 km/h. He immediately got on his school bus and traveled at an average speed of 60km/h until h
Margaret is walking out of a department store. she is carrying lots of packages and talking on her cell phone. she is so distracted that she forgets to open the