HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

The united states army recently has been both praised and criticized for its use of a popular video game, america's army, which is designed to reach potential r
How do I do this greatest common factor
Emily;s family drove 254.6 miles. Their car used 19 gallons of gasoline. Describe the car's gas mileage.
What is the frequency of radio waves with wavelength of 20m? Given:Wavelength=20mSpeed of light (C) =3×10^8Somebody help! I don't know what's the formula
Protein a is a chain of 660 amino acids. protein b is a chain of 11 amino acids. how many times as many amino acids does protein a have than protein b?
Running out of time!!! PLEASE HELP Dew can be described as (4 points) Select one: a. water vapor that has condensed and covers the ground in the morning b. wate
how would southern colonies plantation owners respond to wealthy englishmen nobles claiming that “property does not make an aristocrat”? why?
what is the volume, in cubic inches, of a shoe box with a length of 10 inches, a width of 7 inches, and a height of 5-1/2 inches?
help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
The smart watch is a breakthrough product, which will require significant research and development (r&d) investments. there is only a 5% chance that the dev