itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

a baseball is pitched with a speed of 35.0m/s. how long does it take the ball to travel 18.4 m from the pitchers mound to home plate
Why is Drive a value when pursuing a career in IT
Which of the following graphs is a function?
Hanging from a horizontal beam are nine simple pendulums of the following lengths: (a) 0.10 m, (b) 0.30 m, (c) 0.40 m, (d) 0.80 m, (e) 1.2 m, (f) 2.8 m,
A researcher has collected n = 1000 random water samples from a freshwater lake and the calcium concentration (milligrams per liter) were measured. A 95% confid
Need help asap please!! This is the only one i don’t know i’m stuck!
Christina is evaluating Maximum Brands as an investment opportunity. She is very concerned about future financial performance by Maximum Brands. Christina does
examples of balanced forces in a room
"The manager of a fruit-and-vegetable shop places in his window, among the onions and carrots, the slogan: "Workers of the world, unite! Why does he do it? What
What's the score? Jermaine has entered a bowling tournament. To prepare, he bowls five games each day and writes down the score of each game, along with the mea