reeha2016 reeha2016
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237

Respuesta :

KDRC
KDRC KDRC
  • 15-02-2017
12.5, just divide 237 by 19
Answer Link

Otras preguntas

What is the advantage of a gold leaf electroscope ?
If you are only given slope intercept how would u sketch the line ?
What two numbers multiply to get 120 and add or subtract to get negative 22?
Why was the battle of Saratoga important?
How to solve 14d-2d=-84
3. Factor. 9x2 + 15x (Points : 1)        x(3x + 5)        3x(3x + 5)
What multiplies to 42 but adds up to 17?
use the word aqueduct in the sentence about Tenochtitlan plz help cause I don't know a sentence about this stuff
What was mercantilism and how did it affect the Anglo American Colonies?
If you are only given slope intercept how would u sketch the line ?