Seudónimo Seudónimo
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

DAY 2 please help i dont get it

DAY 2 please help i dont get it class=

Respuesta :

toolsjoe2000 toolsjoe2000
  • 15-02-2017
g because she need to sell 20 vases because the cost is 450 and if you divide it by 23 for the price the vases will be sold for it comes to 19.57 and you can't sell .57 of a vase you have to round up to make more than the money spent
Answer Link

Otras preguntas

one day Bob kept track of how far he walked during the day. If he walked 6000 feet in one day, how many miles would he walk in one week ? (nearest hundredth of
What equipment should a food worker use to reheat a baked oitato?
Read the following exchange between Romeo and Juliet from act I of Romeo and Juliet. What does the excerpt reveal about the love between the two young people? R
Never drive when your body tells you _____. it is thirsty it is tired it is hungry it is rested
What was the final blow to native american tribal life on the plains?
Now that he is employed, martin wants to start making plans to purchase a new home. martin's plan to save up for a down payment within 1 to 5 years is an exampl
What is the name of the passage at the southern tip of south america?
What happens if my 5 year old isn't up to date with vaccines?
a group of workers can plant 5 1/4 acres in four and a half days what is the unit rate in acres per day
what was the effect of the destruction of buffalo on native Americans?