Seudónimo
Seudónimo
14-02-2017
Mathematics
contestada
asap 13 points and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work
You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Which pronoun correctly completes the sentence? Please apologize to __________ the dog has licked. A. whomever B. whoever
Why Switzerland can be neutral country?
what is 6 more than 7 times a number is 41
the absolute value of the sum of two different integers with the same sign is 8. Pat says there are three pairs of integers that's match this description. Do yo
The Anti-Federalists’ main objection to ratifying the Constitution was that it
Which statement shows the associative property of addition? A. If m + 3 = 18, then 18 = m + 3 B. (u + 7) + 13 = u + (7 + 13) C. 21 + 2y = 2y + 21 D. 3 · (5
what is the difference in place value between the 2 in 324 and the 2 in 0.324
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. The smoothie recipe includes: frozen berries, yogurt, and vanilla extract. B. The smoothie recipe inc
what significant event occurred in 1054 in rome?
Please tell me how to do it and not the actual answer! I am allowed to use calculators for this BTW. Thanks!