midestiny09
midestiny09 midestiny09
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost 1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges

Respuesta :

trissyrobby
trissyrobby trissyrobby
  • 12-02-2017
The answer would be 5.12 if im correct
Answer Link

Otras preguntas

On August 1, a $30,000, 6%, 3-year installment note payable is issued by a company. The note requires equal payments of principal plus accrued interest be paid
Why does an increase in reaction temperature generally increase the reaction rate? The number of particles increases. The energy required decreases.
a=13 c=15 A=53 Two sides and an angle​ (SSA) of a triangle are given. Determine whether the given measurements produce one​ triangle, two​ triangles, or no tria
Un _________ por ciento de la población guatemalteca tiene una lengua materna diferente del español.
GEOMETRY PLEASE HELP ON # 3 and 4 THANK YOU!!
Batista Company management wants to maintain a minimum monthly cash balance of $19,900. At the beginning of April, the cash balance is $21,100, expected cash re
A company has a factory that is designed so that it is most efficient (average unit cost is minimized) when producing 15,000 units of output each month. However
Discuss ecological pyramids, use tropic levels to discuss this process of heat loss.
Which example addresses this counterclaim in a civil way? A. It's true that laptops are expensive, but the benefits they provide for student learning far out
In a photoelectric experiment using a sodium surface, you find a stopping potential of 1.61 V for a wavelength of 320 nm and a stopping potential of 0.740 V for