nodiana608
nodiana608 nodiana608
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

alicia bought 2 1/2 dozen donuts for $8.10 . what was the cost per dount

Respuesta :

sunniiscool sunniiscool
  • 13-09-2022

Answer: $3.70

Step-by-step explanation:

30 divided by 8.10 equals 3.70

Answer Link

Otras preguntas

Judy Blume's career as an American writer spans four decades and includes many literary awards. She is most famous for her novels geared toward pre-teens. One n
-(5x + 7) +1 =-5x-5 need help solving
Write an expression with (-1) as its base that will product a negative product
It looks like it is going to rain today there are a lot of clouds in the sky the sun is not shining I will play inside if it rains
who were serfs ???????????
What is the length of the hypotenuse, x f (20, 21, x) is a Pythagorean triple
Which of these signal words might be used on an objective test?
The addition of calcium to some orange juice products by food manufacturers is known as nutrient ____.
Which is the most likely way that a governor would raise revenue for a new state education program? by getting approval from the state comptroller by asking th
Select all that apply. What conditions and/or raw materials are necessary for photosynthesis to occur? 1. chlorophyll 2. CO2 3. H2O 4. O3 5. C2O 6. anae