soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Express each ratio as a fraction in simplest form. 2 yards to 45 feet a. 2/135 b. 135/2 c. 2/15 d. 8/45
The point-slope form equation is best used to find the equation of a line when ____ *No options*
Pogroms and anti–Semitism in Europe led to all of the following EXCEPT _______. A.) Emigration of thousands of Jews to the United States. B.) Larger populations
Answer the following questions: What was the Dawes Act? What did it attempt to do? Why did it fail?
Write an equation of a line in slope intercept form that is parallel to y = 3x+6 and passes through the point (-10, 2.5) and write an equation of a line in slo
Use ΔXYZ below to answer the question that follows: Triangle XYZ with sides YZ and YX intersected by line VW Which fact is not used to prove that XYZ is similar
which civilization lasted longer the maya,aztecs,or incas.
Analyze the economic, military, and security motivations of the United States to complete the Panama Canal as well as major obstacles involved in its constructi
Given that the equilibrium constant for a reaction is 0.00010, what does this tell us about the position of equilibrium for that reaction?
The function y = -0.296x^2 + 2.7x models the length x and height y that your sisters rabbit can jump, in centimeters. How high does the rabbit jump? What is the