HasenKo HasenKo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Jeremy as 10 apples and costs in total of $6.85. How much would the apples cost if there were 28 apples?

Respuesta :

pennnnnnnooo000apple pennnnnnnooo000apple
  • 03-02-2017
well that is 18 more apples so $24.85. Rounding up would be $25
Answer Link
WolfLinktheHero
WolfLinktheHero WolfLinktheHero
  • 03-02-2017
It would cost $19.18 for 28 apples.
Answer Link

Otras preguntas

Son has to turn this in by Friday. Need to make sure his answers are correct.​
For the function , f(x) = 2x + 1. If f(x) = 3 , what is the value of x?
How she sat there, the time right inside a place so wrong it was ready. That trim name with its dream of a bench to rest on. Her sensible coat. Doing nothing wa
What is the midpoint between -9 and 15 on the number line? 3 12 6 2
PLEASE HELP!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!
Which city is bigger Madrid or Oxford
People often have expectations about another person that influence how they act toward that person. such expectations in turn cause that person to behave consis
How is the Pardoner characterized in this passage?
What gave low interest loans for homes and financial grants for college to reward returning servicemen?
how can I solve problems of illegal immigration? a paragraph if possible ​