mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Pageonfruenot diceringthecompose a dialouge between twobenefits of online education​
Plz look at this it’s Spanish
The vertices of a quadrilateral on the coordinate plane are (2,4),(-4,-2).(-2, 4), and (4, -2). What type of quadrilateral has these vertices? A rectangle B. t
Could you write one paragraph
Short Response What do Juan's words and actions in the first part of the story suggest about his strong interest in sewing? Use two details from the story to su
a cell classified as eukaryotic if the cell ​
1. What do the following people like? - Match the correct form of Gustar with the right person and food (s). * te gustan me gusta les gustan nos gusta le gusta
17. Which of the following is an example of a business in the retail industry? a. Department Store b. Car Repair Shop C. City Park d. Doctor's Office
Determine the scale factor.
Escribe el verbo que corresponde con la definición. Usa el infinitivo. Dar explicaciones: Do you know the answer?