kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Shirley’s Hair Salon paid $1,000 toward a bank loan. How will this transaction impact the accounting equation? Assets decrease and liabilities decrease. Asset
Is this correct grammar..?..“ They putted my bottom braces on tight.” ?
A 740 kg car traveling 19 m/s comes to a complete stop in 2.0 s. What is the force exerted on the car during this stop?
Which of the following is an example of a Variable Cost? A. an employee who makes $40,000 a year B. purchasing raw materials when production increases C. making
The ability of the brain to change and grow
Which statement below is NOT true of fission? O It is the splitting of a large nuclide into 2 smaller nuclei. O Slow neutrons are fired at a large nucleus. Rele
What is another name for an X-Value 9TH GRADE ALGEBRA 1 A-output values B- range C- domain D- function
INSPECTOR DE ADUANAS ¿Tiene usted (1) TURISTA Sí, tengo (2) I INSPECTOR DE ADUANAS ¿Trae usted (3) TURISTA Sí, traigo (4) INSPECTOR DE ADUANAS ¿No trae usted (5
What happens when a rule is broken?
What is the volume of the rectangular prism shown below? A. 250 in 3 B. 90 in 3 C. 19 in ³ D. 200 in 3