kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

true/false. In addition to protection against self-incrimination, the Fifth Amendment ensures that people havedouble jeopardy and grand jury rights.search and s
Suppose you are the principle of a reputed school in kathmandu. You need a science teacher to teach science subject in the basic level. Prepare an advertisement
1. what is life compared to in the two metaphors? 2. suppose you do hold onto your dreams. using the same metaphors, how might langston hughes describe life th
How did the rights and freedoms granted to people of color difference between Northern and Southern states?
When you read a magazine article about sailing a sailboat you feel as if you can feel the wind blowing through your hair, you can taste the salt spray in your m
Chamberlin wants to bottle 1/8 of her apple cider. she pours the apple cider evenly among 6 bottles. what fraction of her apple cider will she put in each bottl
In 1971, President Nixon signed the Federal Election Campaign Act (FECA) into law. It required candidates for federal office to disclose who contributed to thei
Write: In paragraph 137, why does Norma use "us" over and over again?
7. Although I was unable to understand all of the details of the presentation i did get the gist of it. A. humon B. note C. main point D. joke​
Calculate the volume of 10.3 g of MnO2?