evaeckert002 evaeckert002
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

I need the answers for a, b and c, please.

I need the answers for a b and c please class=

Respuesta :

arohibhide
arohibhide arohibhide
  • 12-05-2022

Answer:

b= X*69=Y

Step-by-step explanation: If you buy 10 apples, and each apple costs 69 cents how much will it cost? 10*69=Y, now replace 10 with x, and you will have the answer.

Answer Link

Otras preguntas

Beginning inventory, purchases and sales data for T-shirts are as follows: April 3 Inventory 24 units $10 11 Purchase 26 units $12 14 Sale 36 units 21 Purchase
An export of rain forests in the region is a.coffee. b. cotton. c. timber. d. sugarcane.
When a firm finances new investments, it may set up accounts payable with suppliers, but the balance that the firm must supply is called the investment in net c
which event is an example condensation?
woud Unit 6 Portfolio Task 1: Taxi Cab Company A: $8 per ride and $0.35 per mile • Write an equation in slope intercept form to represent the cost of a taxi rid
How to use ethos pathos and logos on a persuasive speech
How does Wiesel suggest we promote peace?
maría sergio, ¿quieres hacer diligencias ahora o por la tarde?
Workplace harassment laws protect only against harassment that is physical in nature. True Or False? (Career Explorations)
Which written example uses triads as the basis for harmony? Which written example begins with an eighth note rest?