mariepowelldoralynn mariepowelldoralynn
  • 13-04-2022
  • Mathematics
contestada

Trent bought four pounds of deli turkey for $2.68 per pound. How much did he spend? $8.42​

Respuesta :

PandaGirlTaylor
PandaGirlTaylor PandaGirlTaylor
  • 13-04-2022
$10.72
Because Trent bought four pounds, you would multiply $2.68 times 4.
Answer Link

Otras preguntas

Why do scientists think earth's core contains iron?
The 50-km walk is the longest track race even at the Olympics. To the nearest mile, about how long is the race in miles? Explain.
2964 ÷ 82 using partial quotients
Help me with this problem pleas
All cells have similar structures, including _____. A) a plasma membrane B) vacuoles C) cellwall D) cytoplasm E) chloroplasts F) protoplasm
Which of the following contains a direct quotation? A. Marie Curie thought progress was slow and difficult. B. Marie Curie was taught that the way of prog
300% as a decimal as a mixed number
What is 3184.5641 rounded to the nearest 2 decimal
Main clauses express a complete thought and appear in _____ sentences. A. compound B. complex C. compound-complex D. all of the above
Simplify the complex fraction: 4/(x+3)/(1/x+3) A. 12x+4/x^2+3x. B. 4x/3x+9. C. 4x/3x^2+10x+3. D. None of these