dejawhittingham dejawhittingham
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 10 bananas. Each bonana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much did I pay?​

Respuesta :

rainingsoupysauce rainingsoupysauce
  • 12-04-2022

Answer:

$ 3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is a focus of Ovid's original myth about Icarus that isn't shown in Brueghel's painting? A. The presence of a shepherd B. Crashing into the sea C. The b
What is the length of segment AC?
need help with algerbra
Valuing bonds [lo2] union local school district has a bond outstanding with a coupon rate of 3.7 percent paid semiannually and 16 years to maturity. the yield t
Over time, one group of squirrels becomes separated from another group. Due to erosion and the subsequent formation of a river, the squirrels are unable to cros
Earth is made mostly of metals and rocks. where did this material come from?
which of the following is a primary reason for The rapid growth of cancer
Mi agente de viajes sugiere que yo _____ mi boleto hoy. A. compre B. compra C. compró D. compré
What crop is not typically grown in the Great Plains
In this lab experiment, you will react copper(II) chloride and aluminum. You will look for clues as to which substance was in excess and which limited the react