777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Solve (1-sin(x))(1+sin(x))
Find b given that p(b,2) is equidistant from a(5,4) and b(2,5)
evaluate both effectiveness and ineffectiveness of each of the following, faith based organisation, local sports association and parent teacher association
How many times go you need to click the format painter button to apply copied formats to multiple paragraphs one right after the other
What is a republic? a form of government that forces all citizens to practice a state-determined religion a form of government in which the final authority of t
why do airplanes have black box
Fernando es _ en un colegio en Guadalajara.
State the ratio of 700 participants to 28 judges
Why would humans damage a rainforest ecosystem? because there is too much rain in a rainforest because they need land for farming because the animals that
Michael wants to eliminate the variable y from the system below by adding. First, he will have to multiply one of the equations by a number. Which step will ena