ItzzDaviddYT
ItzzDaviddYT ItzzDaviddYT
  • 04-04-2022
  • English
contestada

Brainliest if correct

Brainliest if correct class=

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 04-04-2022

Answer:

C. You have many options for neighborhoods, price, size, and locations.

Explanation:

the first 2 seem like a disadvantage, and the last one isn't always possible.

Answer Link
shardm
shardm shardm
  • 04-04-2022
C is the correct and evident choice
Answer Link

Otras preguntas

A horizontal 20.-newton force is applied to a 5.0-kilogram box to push it across a rough, horizontal floor at a constant velocity of 3.0 meters per second to th
What is a major feature of a traditional economy? (1) nationalizing foreign-owned businesses (2) determining prices using a free market (3) establishing quotas
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? a. $.30 b. $.35 c. $.45 d.
My cousin, along with two friends, ARE/IS arriving today.
is -9/37 a natural number
Create a television script for a discovery of the scientific revolution. Include key people, ideas, and achievements
what is the solution to the equation 1/3 (9x-6)= 2x+3
The chemical properties of calcium are most similar to the chemical properties of (1) Ar (3) Mg (2) K (4) Sc
President Andrew Jackson used the spoils system to (1) stop the westward expansion of slavery (2) strengthen the military for national defense (3) reward loyal
what is 23,718 rounded to the nearest ten thousand