samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

I ONLY need 8c Please show ALL STEPS
I need help ASAP!!! Please explain how to solve the problem I am stuck with.
Your friend is visiting you from his home direct him to your residence
What is the benefit of setting boundaries? A. It promotes selfishness. B. It shields you from positive behaviors. C. It enables you to react emotionally. D. It
Write the ratio as a fraction in simplest form, with whole numbers in the numerator and denominator. 4L TO 7.2 L
A certain shampoo is available in two sizes. A 14.2 ounce bottle costs $3.98. A 33.9 ounce bottle costs $9.98. Find the unit price for each size. Then state whi
____ballet dancers learn five bassic positions for the arms and feedA. All ofB. Of everyC. AllD. Every
What is the valence of an atom with six electrons in its outer electron shell? A)1 B) 2 C) 3 D) 4 E) 5
1) Explicar la diferencia entre clima y tiempo meteorológico. Describir los elementos meteorológicos.
Change The Following To Imperative Sentence. man is the maker of his own fortune (imperative)