tyrluc3933
tyrluc3933 tyrluc3933
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

9x9/16+12 whats the answer

Respuesta :

AtomicYoshi
AtomicYoshi AtomicYoshi
  • 04-04-2022

Answer:

17.0625

Step-by-step explanation:

Due to order of operations the division and multiplication get done first and the we add the 12

Answer Link
calvinmiami531 calvinmiami531
  • 04-04-2022

Answer:

2.89285714

Step-by-step explanation:

9x9/16+12

81/16+12

5.0625 + 12 = 17.0625

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Nineteen ounces of gold cost $7,700.70. Find the unit rate in dollars per ounce. The unite rate in dollars per ounce is
if 8 students had 1,1/4 brownies each how manym did they start with?
Is 3.77 rational or irrational
Volanta purchase 200 beads for $48 to make necklaces if she needs to buy 25 more beads how much will she pay if she charge the same rate
Hypothesis 3: If I turn my computer off at least once a week, it will run faster. What is the independent variable? What is the dependent variable? What are som
Describe the difference between primary and secondary sources.
How can you optimize your physical health?
what is 21.285 rounded to the nearest cent?
When you solve a problem involving money, what can a negative answer represent.
At the climax of the story, Sanger Rainsford has an epiphany about _____. A.his attitudes towards animals and what it feels like to be the hunted. B.General Z