gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

what is the value of the number 4 on 264,807
the following graph describes function 1, and the equation below it describes function 2: function 1 graph of function f of x equals negative x squared plus 8 m
find the remainder when (x3 – 2) is divided by (x – 1). what is the remainder?
which of the following is a component of mental / emotional health
the following graph describes function 1, and the equation below it describes function 2: function 1 graph of function f of x equals negative x squared plus 8 m
total revenue is 3000, cost of goods is $1500 and total selling expense is $500 what is the profit of the buisness
Samples of size n = 1500 are randomly selected from the population of dogs who grow taller than 2 feet, and the mean of heights is found for each sample. What i
this is a challenging problem ? can someone help
what should you pay attention to when you see a title for the first time?
when the government offers subsidies to state universities that admit students with b averages in high school, the supply of university admissions will increase