Imhereformath1400
Imhereformath1400 Imhereformath1400
  • 13-03-2022
  • Mathematics
contestada

I need help on these problems ASAP!!

I need help on these problems ASAP class=
I need help on these problems ASAP class=

Respuesta :

zyairejacobs1 zyairejacobs1
  • 13-03-2022
I got u so the raito table is there u divide the number above to the raito and u get ur answer
Answer Link
sam371046 sam371046
  • 13-03-2022
Answer
Unit rate is 3.6 per year
Unit rate 4.5 servings per package

Solution
2 years =7.2 feat and 6 years =21.6 feat
21.6-7.2=14.4
14.4/4=3.6
Thus one unit is 3.6
Answer Link

Otras preguntas

identify factors that led to U.S. involvement in Panama Canal
Write an equation of a line in slope intercept form that passes through (8,-1) and is perpendicular to y =-4x-7 *
Kaitlyn is remodeling her kitchen the table shows the cost of items she wants to buy with her credit card it Kaitlyn has a $2,000 spending limit on her credit c
A parabola has the same vertex as the parabola y = 3(x − 1)^2 + 6 and has a y-intercept of −7. What is the equation of the parabola? A. y = 3(x − 1)^2 − 7 B.
Eight friends share 2 pumpkin pies equally. What fraction of a pumpkin pie does each friend get?
I will give brainliest if you answer please
Brand XYZ dog food costs $36 for 15 pounds of dog food . What is the cost per pound?
(its a practice question)​
What are the 3 main parts of the Endocrine System? (select all that apply) Hormones Cell receptors Glands Skin
Solve for X. Round to the nearest tenth. 29 18