mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What do you think about the six thinking hats
A 1-liter bottle of orange juice used to cost $2.85 at a food market. Its price has increased; the new price is 110 percent of the original price. What is the n
what do 2 or more atoms form when they share electrons in a chemical bond element mixture ionic compound molecule
The piont where supply and demand meet prices are set is called
Which of the following countries is often described as two countries; a progressive north dominated by a post-industrial economy and a stagnant, economically de
If twice an integer is the same as inherite one third of six times that integer
Lorna has 60$ and her sister has 120$ Lorna saves 7$ Per week and solution represent the number of weeks w it will take for girls to have the same amount of mo
Which of these was a similar feature of the periods that followed the two world wars? A. a wave of isolationist sentiment B. rapid changes in political leadersh
Please help I really need it
Which part of a phospholipid is non polar?