josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

Mr. Blankman nets $11,600 after paying off a mortgage of $26,000 and a Broker's commission of 6%. What was the selling price?
the exciting force in hamlet occurs when polonius forbids ophelia to see hamlet again.true or false
You choose a card at random from a standard deck of cards. What is the probability that you do not choose a red king?
There are 8 brooms and 6 mops in a janitor's closet. What is the ratio of the number of mops to the total number of brooms and mops? ( Its a geometry question )
What is one way the Spanish War of Independence encouraged those in the colonies to seek new political and economic rights? A) The period of administrative fre
Which best matches the plant tissue to its function? a) Vascular tissue transports materials from the environment into the plant. b) Dermal tissue produces and
What's the unit rate per ft 171 miles/ 3 hours How do I find the unit rate per ft?
what is 2,201,760 in word form
considere as alternativas seguintes sobre o período socrático e indique a correta
Why is it expensive to extract copper from a contaminated land where the percentage of copper is low, using the traditional method?