kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

early state constitutions showed up that many people
Apa rules for citations in a reference list require that the publication date be enclosed within parentheses and that a period follow the end or close parenthes
Geometry math question no Guessing and Please show work
Geometry math question no Guessing and Please show work
How to make slime without borax or contact solution or laundry detergent?
what is a counterexample of the statement “all square roots are irrational”
Dr. fernald is conducting a memory experiment. one group of participants has to decide whether each of a list of words begins with the same letter as a target w
How many solutions can a linear equation have?
Which of the following was a result of the Spanish-American War? Check all that apply. The United States gained territory in Asia. The United States became a wo
A client is being seen in the health clinic. during the nursing assessment, the client states that she has had amenorrhea for the last 6 months. the client weig