sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

The face of a cat is symmetrical, with the bridge of the nose falling on the line of symmetry directly between the eyes. If a cat’s right eye is 3 inches from t
Violence rarely “comes out of the blue.” Learning to recognize warning signs can help you anticipate and avoid possible violence. Which of the following are exa
y=-3x + 4; y=-3x + 40 Is it parallel or perpendicular
i need help asap !!!!!!
zoey inflates 24 balloons for decorations at the middle school dance. if zoey inflated 15% of the total number of balloons for the dance, how many balloons are
A customer who is retired wants to select an investment that is liquid, marketable, and that provides regular income. The BEST choice would be to recommend:
Parkinson disease is associated with demyelination of CNS neurons. a pyramidal nerve tract lesion. insufficient production of acetylcholine in the basal ganglia
Does covalency fail in explaining the formation of BeCl2 and PCl5? Explain
Joan saved $2.34 on an item that is usually $7.89. What percent did she save
Change the following question in passive voice . I) They will break the rules