briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Please answer quickly :SA keyboard would be considered _____. Select 2 options.storagean input devicehardwaresoftwarean output device
What is the difference between the Dawes Act and the Homestead Act?
why is racism so difficult to talk about? ​
find the sum 8/9+7/12​
If an economy is based primarily on businesses that provide services, what would you expect to be true about the costs of the goods you buy? The cost of goods l
What is the maximum height a 95 W motor may vertically lift a 120 N weight in 6.2 s? a. 4.9 m b. 5.9 x 102 m c. 0.20 m d. 1.3 m
(03.01 MC) Interest Rates and Interest Charges 8.99%, 10.99%, or 12.99% introductory APR for one year, Annual Percentage Rate (APR) based on your creditworthine
Si para jugar al LOTO debes elegir un cartón con 6 números, del 1 al 41, y para jugar al KINO debes elegir un cartón con 14 números, del 1 al 25. ¿En cuantos ca
Evaluate the expression when a=3 and c = -2. C-5a
How did Napoleon become the leader of the government in France?​