ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

help me.....given condition A+B+C=180/2prove that:(sin2A+sin2B+sin2C)/(sin2A+sin2B-sin2C)=cotAcotB​
The nth term of a sequence is 3n^2- 1 The nth term of a different sequence is 30 - n^2 Find the only number that is in both of these sequences.
How are the tools found at Gona described? For what tasks were the tools likely used?
find the value of 2xy+3yz-xyz, when x=2, y=-2, z=4​
Refer to Explorations in Literature for a complete version of the narrative. Read this excerpt from "Goodbye to All That" by Joan Didion. Part of what I want to
find the value of x? WILL MARK BRAINLIST FOR CORRECT ANSWER
5.5 times a number is fourteen
the earth's shape is Geoid give reasons ​
Help help help me me me
How do adult drones differ from adult worker ants? a. Drones have wings; workers don't b. Drones have eight legs; workers have six c. Drones lack exoskeletons;