669479735
669479735 669479735
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

LAST 2 QUESTIONS PLEASE HELPPP
(didnt forget this time)

LAST 2 QUESTIONS PLEASE HELPPP didnt forget this time class=

Respuesta :

aleczho1005
aleczho1005 aleczho1005
  • 11-02-2022

Answer:

2nd choice down

$929.84

Step-by-step explanation:

3.19*36=114.85

114.84+815=929.84

Answer Link
emvendler
emvendler emvendler
  • 11-02-2022

Answer:

7) 1.75c+7.50. If you knew the amount of cupcakes you would multiply that number by 1.75, but you don't know it, so we represent it with c. If you only pay the 7.50 one time, then there's nothing to multiply it to.

8) $929.84. Multiply 36 gallons × $3.19 per gallon, and you get $114.84. Then, add the $815 for the Airbnb and you get $929.84

Answer Link

Otras preguntas

Match the bolded word in each excerpt from "Song of Myself" by Walt Whitman to its contextual meaning. 1.The first I graft and increase upon myself, the latter
Joshua sold his bike for 10% less than he paid for it.if he sold the bike for $585, how much did he pay for it
What is the answer for 7th grade science
Facts about Dreaming 20 MAX pleazz
I need help with it all
If Mei has earned 30 points, write and solve a multiplication equation to find how many books she need to read.
What is the north american free trade agreement?
Solve the equation 2z-5=11
Helllp me!! Need answer right now!!! Please!!!
Assume that x is a char variable that has been declared and already given a value . write an expression whose value is true if and only if x is a upper-case let