maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

JOURNALISM HELP! 1. According to the guidelines of good journalism, which of the following addresses is correct: A. 145 N.W. 13th St. B. 145 Northwest 13th Stre
What is the value of z? A triangle with angle measures sixty-two degrees and ninety-five degrees. The third angle has an unknown measure, z degrees. upvote a
Which of the following forms of promotion is typically intended to produce immediate sales? publicity advertising sales promotion direct marketing both a and b
At the bank, Brent exchanges $50 in bills for $50 one-dollar coins.The total mass of the coins is 405 grams. Estimate the mass of the 1 one- dollar coin.
what term is defined as the study of energy and its transformations
nitrogen bases are read ____ bases at a time please fill in the blank
the hypothesis that explains the release of energy during and earthquake is called?
Symbols abbreviations,punctuation,and notations in icd-9-cm are termed a grammar checks b edits c conventions d guidelines
How do I find the answer?
3. READING In the seventh grade, Rachel read 15 books. In the eighth grade, she read 18 books. Find the percent of increase in the number of books